Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...
#murem Dnia 27 lutego odbył się w Ostrowskim Centrum Kultury...
Dein Lied   22 lutego odbył się konkurs piosenki...
#WOŚPZAP Uroczyście ogłaszamy, że nasz Sztab Wielkiej Orkiestry...
Biznezst 5 lutego, w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie z...
Jakuszyckie trasy biegowe Przed „marcowym ściganiem” W ramach przygotowań do...
DrzwiOtwarte 2019 Szeroko otwarte oczy, szeroko otwarte ramiona i szeroko...
Elektronicy z ZST łączą się ze stroną angielską Dnia 7 lutego 2019 r. 11 uczniów z klasy 2E przeszło...
ZAPowicze w USA W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół...
Epizod dla uczniów ZST   13 lutego 2019 r. cztery klasy z naszej szkoły: Ig,...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Pomoc niesiona uczynkami

Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od naszych codziennych obowiązków. Więcej wtedy  zabaw  i wyjazdów ze znajomymi czy rodziną. Czas, po którym wypoczęci wracamy do ławek szkolnych, by kontynuować  edukację. Jednak tym razem było inaczej…  Dla jednego z naszych szkolnych kolegów, to właśnie te wakacje były okresem walki o życie. Patryk Jarczak, będąc na wycieczce w Dubaju, tysiące kilometrów od domu, zachorował na sepsę meningokoki, która przyczyniła się do zapalenia opon mózgowych.

O życie Patryka walczyli najlepsi lekarze ze wszystkich zakątków świata. Początkowo dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Jednak zdarzył się cud, w który lekarze do teraz nie dowierzają. Patryk wyszedł po paru tygodniach ze stanu krytycznego. Z każdym dniem odzyskuje siły. Stan zdrowia ZAPowicza pozwalił na powrót do rodzimego kraju. Niestety ubezpieczenie Patryka skończyło się po tygodniu pobytu w szpitalu, gdzie doba kosztuje około 30 tysięcy złotych. Zespół Szkół Technicznych nie przeszedł wobec tego obojętnie. Rówieśnicy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę dla Patryka. Uczniowie pisali do sławnych youtuberów, blogerów czy piosenkarzy z prośbą o udostępnienie zbiórki charytatywnej na Siępomagam. Dzięki temu akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, dzięki czemu na koncie w jeden dzień udało się uzbierać ponad 100 tysięcy złotych. Obecnie Patryka wparło 8 tysięcy osób na łączną sumę 300 tysięcy złotych. ZAPowicze również zorganizowali zbiórkę na rzecz Patryka. Udało  się uzbierać 8 400 + 2000 złotych. Do tego klasa 2g, czyli klasa Patryka, zorganizowała dwa koncerty charytatywne, które odbyły się 5 i 8 lutego 2019 roku. Koncerty zorganizowano w przeciągu zaledwie kilku dni, więc wszyscy pomagali jak tylko mogli. Graficy do licytacji oddali swoje plakaty,  na licytacji pojawiły się też różne niespodzianki i  bonusy. Dzięki determinacji licytujących, niektóre przedmioty uzyskiwały zawrotne ceny. Ogromną popularnością cieszyły się kartki walentynkowe, zaprojektowane przez samych grafików oraz losy i ciasto. W przerwach mieliśmy okazje usłyszeć wykonania instrumentalne i wokalne uczniów z 2G, czyli Moniki Sobczak, Szymona Radziszewskiego i Brajana Foryckiego. Uczniowie z chęcią brali udział w licytacjach i kupowali różnego rodzaju upominki. Wiedzieli, że wszystko ma być przeznaczone na szczytny cel. Suma z obu koncertów przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ udało nam się zebrać  4871,54 złotych. Możemy z dumą powiedzieć, że jako szkoła zrobiliśmy bardzo dużo. To pokazuje, że zawsze staniemy z pomocą za jednym z naszych ZAPowiczów.

ZAP to nie tylko szkoła, to nasza mała społeczność, w której wszyscy mogą na siebie liczyć, a w chwilach kryzysu każdy poda pomocną dłoń. Każdy z nas dołożył małą cegiełkę do puli pieniężnej. Daliśmy Patrykowi to co najważniejsze, czyli wsparcie. Dziękujemy za pomoc, która kiedyś może powrócić z dwukrotną siłą. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy Patryka w szkole. Jego miejsce przy komputerze cały czas na niego czeka.

Zebrana kwota: 5138  DZIĘKUJEMY #muremzapatrykiem

Weronika Rainert


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information