Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...
#murem Dnia 27 lutego odbył się w Ostrowskim Centrum Kultury...
Dein Lied   22 lutego odbył się konkurs piosenki...
#WOŚPZAP Uroczyście ogłaszamy, że nasz Sztab Wielkiej Orkiestry...
Biznezst 5 lutego, w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie z...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Pomoc niesiona uczynkami

Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od naszych codziennych obowiązków. Więcej wtedy  zabaw  i wyjazdów ze znajomymi czy rodziną. Czas, po którym wypoczęci wracamy do ławek szkolnych, by kontynuować  edukację. Jednak tym razem było inaczej…  Dla jednego z naszych szkolnych kolegów, to właśnie te wakacje były okresem walki o życie. Patryk Jarczak, będąc na wycieczce w Dubaju, tysiące kilometrów od domu, zachorował na sepsę meningokoki, która przyczyniła się do zapalenia opon mózgowych.

O życie Patryka walczyli najlepsi lekarze ze wszystkich zakątków świata. Początkowo dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Jednak zdarzył się cud, w który lekarze do teraz nie dowierzają. Patryk wyszedł po paru tygodniach ze stanu krytycznego. Z każdym dniem odzyskuje siły. Stan zdrowia ZAPowicza pozwalił na powrót do rodzimego kraju. Niestety ubezpieczenie Patryka skończyło się po tygodniu pobytu w szpitalu, gdzie doba kosztuje około 30 tysięcy złotych. Zespół Szkół Technicznych nie przeszedł wobec tego obojętnie. Rówieśnicy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę dla Patryka. Uczniowie pisali do sławnych youtuberów, blogerów czy piosenkarzy z prośbą o udostępnienie zbiórki charytatywnej na Siępomagam. Dzięki temu akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, dzięki czemu na koncie w jeden dzień udało się uzbierać ponad 100 tysięcy złotych. Obecnie Patryka wparło 8 tysięcy osób na łączną sumę 300 tysięcy złotych. ZAPowicze również zorganizowali zbiórkę na rzecz Patryka. Udało  się uzbierać 8 400 + 2000 złotych. Do tego klasa 2g, czyli klasa Patryka, zorganizowała dwa koncerty charytatywne, które odbyły się 5 i 8 lutego 2019 roku. Koncerty zorganizowano w przeciągu zaledwie kilku dni, więc wszyscy pomagali jak tylko mogli. Graficy do licytacji oddali swoje plakaty,  na licytacji pojawiły się też różne niespodzianki i  bonusy. Dzięki determinacji licytujących, niektóre przedmioty uzyskiwały zawrotne ceny. Ogromną popularnością cieszyły się kartki walentynkowe, zaprojektowane przez samych grafików oraz losy i ciasto. W przerwach mieliśmy okazje usłyszeć wykonania instrumentalne i wokalne uczniów z 2G, czyli Moniki Sobczak, Szymona Radziszewskiego i Brajana Foryckiego. Uczniowie z chęcią brali udział w licytacjach i kupowali różnego rodzaju upominki. Wiedzieli, że wszystko ma być przeznaczone na szczytny cel. Suma z obu koncertów przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ udało nam się zebrać  4871,54 złotych. Możemy z dumą powiedzieć, że jako szkoła zrobiliśmy bardzo dużo. To pokazuje, że zawsze staniemy z pomocą za jednym z naszych ZAPowiczów.

ZAP to nie tylko szkoła, to nasza mała społeczność, w której wszyscy mogą na siebie liczyć, a w chwilach kryzysu każdy poda pomocną dłoń. Każdy z nas dołożył małą cegiełkę do puli pieniężnej. Daliśmy Patrykowi to co najważniejsze, czyli wsparcie. Dziękujemy za pomoc, która kiedyś może powrócić z dwukrotną siłą. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy Patryka w szkole. Jego miejsce przy komputerze cały czas na niego czeka.

Zebrana kwota: 5138  DZIĘKUJEMY #muremzapatrykiem

Weronika Rainert


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information