Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Stypendium Marszałka

Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Wnioski należy składać w Starostwach Powiatowych lub Urzędach Miasta na prawach powiatu właściwych ze względu na miejsce stałego zameldowania osoby wnioskującej do dnia 25 września. W razie pytań, prosimy zgłaszać się do pedagoga szkolnego.


 

ZAPowicze razem

Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 stało się realne. 1 września, po wyjątkowo długiej przerwie (bo od 11 marca 2020 roku),  koleżeństwo z klas mogło zobaczyć się na wyciągnięcie ręki. Dla pierwszoklasistów był to czas rozpoczynającego relacje spojrzenia, gdyż ominęła ich przygoda boszkowskiej integracji.

Inaugurację otwarło przemówienie nowej Pani Dyrektor – Magdaleny Wojtasz. Mimo, że były to słowa przesyłane zdalnie, każdy odczuł wzmocnienie, wzruszenie i zapewnienie, że priorytetem jest wspólna szkoła. Klasowe spotkanie były cichsze niż zazwyczaj, gdyż maseczki znacząco obniżają ton głosu, jednak błyszczące oczy wyrażały radość ze spotkania. Wszyscy cieszyliśmy się, że jesteśmy razem w murach ZAPu.

Agnieszka Porczyńska


 

Finał Olimpiady OITiW

30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyło się uroczyste podsumowanie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla Okręgu Południowa Wielkopolska. Nagrodzeni uczniowie Zespołu Szkół Technicznych:

Konkurs P - POMOC DYDAKTYCZNA
I miejsce - finalista
Autorzy: Tobiasz Musiał, Bogumił Nowacki
Prowadzący: Andrzej Majer
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Michał Borowicz, Tobiasz Górecki
Prowadzący: Zbigniew Eliasz
 
Konkurs R - POMYSŁ TECHNICZNY
I miejsce - finalista
Autor: Tomasz Madajka
Prowadzący: Ryszard Dolata
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Bartłomiej Jarczak, Jakub Zmyślony
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Konkurs U - Usprawnienia softwarowo – techniczne
I miejsce - finalista
Autor: Jakub Izydorczyk
Prowadzący: Adrian Mikołajczak
 
II miejsce - finalista
Autorzy: Kacper Adler; Patryk Markowski
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Konkurs E - Pomysł ekologiczny
I miejsce - finalista
Autorzy: Mikołaj Koło, Filip Szafraniak, Mikołaj Kłakulak
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
II miejsce - finalista
Autor: Kamil Kaliński
Prowadzący: Paweł Sobczak
 
Blok B - Wynalazczość
Karwik Krzysztof - finalista

Pitching filmowy ZAPowiczów

2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w „Powiatowych warsztatach dziennikarskich” w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

Tegorocznym gościem był Przemysław Miękinia – absolwent wydziału Produkcji Szkoły Filmowej w Łodzi. ZAPwicze wysłuchali interesującej historii producenta i poznali tajniki rozmów z inwestorami. Jako pierwsi widzieli fragmenty filmu „Koniec świata w dolinie łez”, który nie wszedł jeszcze do kin.  Film o wiosce trędowatych wyprodukował właśnie pan Przemysław, a reżyserem jest ostrowianin – Jarosław Wszędybył. ZAPowicze poznali tajniki wielkich produkcji i poczuli odpowiedzialność ciążącą na producencie filmowym. Na zakończenie odbył się oryginalny pitching filmowy – czyli reklama produkcji, która ma powstać, ale już powstała. Niby nic wielkiego, ale w powietrzu unosiły się tkane emocjami diatryby.

Julia Nowaczyk


 

Deutsch ist in 2020

 

W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych „Deutsch ist in”, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego. Podstawowym celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego w naszym powiecie oraz rozwijanie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi.  

Ponad 40 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Ostrowa i powiatu ostrowskiego rywalizowało w konkursie, wśród nich byli oczywiście, jak co roku, przedstawiciele ZAP-u: Oliwia Zaton – 3 I2, Kamil Kosiewicz – 3 M1, Mateusz Gmurowski – 2 M2,  Miłosz Serwata – 1 M2 i Bartosz Bugaryn – 1 IGp. Konkurs składał się tradycyjnie  z części pisemnej, obejmującej: czytanie ze zrozumieniem, zadania gramatyczno-leksykalne oraz elementy realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych i części ustnej, do której Komisja kwalifikowała uczestników, którzy w części pisemnej uzyskali co najmniej 80% ogólnej liczby punktów. A było ich niewielu, bo tylko pięciu uczniów z całego powiatu, niestety nikt z naszego technikum. Cześć ustna obejmowała dłuższą wypowiedź na wylosowany temat, reakcje językowe w konkretnych, opisanych sytuacjach oraz opis zdjęcia/sytuacji.

Podczas gdy uczniowie rozwiązywali test i zmagali się z niełatwymi zadaniami w języku niemieckim, nauczyciele mieli okazję wymienić się doświadczeniami dotyczącymi metodyki nauczania języków obcych.  Po ustaleniu i ogłoszeniu listy laureatów nastąpiło wręczenie nagród uczniom i podziękowań nauczycielom.

Anna Mrowińska


 

Boszkowo

W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym zagrożeniem ze strony COVID-19 obóz 2020 zostaje odwołany. W przypadku pojawiających się pytań  prosimy o kontakt z panią wicedyrektor Danutą Połomską.

Boszkowo... to miejsce niezwykłe, dla wielu pokoleń ZAPowiczów wręcz kultowe... Miejscowość malowniczo położona jest nad Jeziorem Dominickim, jednym z wielu na Pojezierzu Lubuskim, nieopodal Leszna. Pagórki i lasy to zasłaniają, to odkrywają przed turystami i urlopowiczami urodę jeziora i jego najbliższych okolic. Wokół Boszkowa prowadzi wiele rozmaitych dróg: asfaltowych szos, leśnych traktów i duktów, po których mkną rzesze rozmiłowanych w urodzie tych okolic cyklistów. Na wodzie kołyszą się majestatyczne żaglówki, przyjazne rowery wodne, łódki i szybkie kajaki.

W takim magicznym miejscu rozciąga się wśród iglastego drzewostanu Obóz Młodzieżowy Zespołu Szkół Technicznych. W sercu lasu młodzi ludzie rozbijają rokrocznie - już od czterdziestu lat - swoje namioty i świętują swój wolny, wakacyjny czas. Las, balsamiczne powietrze, grono wypróbowanych przyjaciół, przejrzyście czysta woda w toni jeziora, cudowne dni i niezapomniane wspólne wieczory stanowią niezwykle silny magnes, toteż każdego roku na kolejnych turnusach spotykają się coraz to nowi uczniowie ZST i ich przyjaciele ze wszystkich niemal ostrowskich szkół.

 


Pączek dla Afryki

20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki".

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Byliśmy jedyną placówką w naszym mieście i jedną z nielicznych w Wielkopolsce, która wzięła udział w tym dziele pomocy. Zainteresowanie oraz hojność uczniów i nauczycieli przerosła nasze oczekiwania. Zakupionych zostało 600 pączków i wszystkie zostały za minimalną kwotę - 1zł - zakupione - zebraliśmy 1019 zł.
Osoby które brały udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki". Bardzo dziękujemy całej Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom. Szczególne podziękowania dla organizatorów - pani Wioletty Bizan, ks. Łukasza Skorackiego, pana Marek Kujawy i pani Renaty Jakubczyk. Uczniowie zaangażowani w akcję: Sylwia Durak, Dorota Kocerka, Anna  Michalak, Oliwier Krupa, Szymon Budzyński, Hubert Kupis, Mateusz Modrzyński, Maciej Szymanowski, Jakub Juzl-Pasterka, Mikołaj Sztrba, Kacper Zdunek, Wiktor Jarosik.


 

Turniej Opowiadań 2020

We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyło się rozstrzygnięcie siódmej edycji konkursu literackiego Turniej Opowiadań.
Udział wzięło sześć szkół powiatu ostrowskiego, jedenaścioro uczestników nadesłało opowiadania, w których poruszano wiele tematów. Kryminał, sensacja, surrealizm, czasami antyczna tragedia. Walka z systemem i totalitaryzmem, potrzeba akceptacji, miłości, przyjaźni. Ludzkie uczucia, problemy, czasem ubrane w metaforę fantasy. Na ukojenie pojawiła się baśń, która zawsze przypomni o tym, co najważniejsze.
Tegoroczni jurorzy: pani Justyna Kociemba-Żulicka, nauczyciel języka polskiego w II LO, nauczyciel akademicki, pani Malgorzata Juda-Mieloch, obecnie konsultant ds. przedmiotów ogólnokształcących w ODN w Kaliszu, również pracowała jako nauczyciel języka polskiego oraz pani Agnieszka Jarmuszczak, zwykły czytelnik.
Oprawę graficzną konkursu – plakat i dyplomy – przygotował Leon Kruszyna, uczeń trzeciej klasy graficznej ZST.
Laureaci: 
I miejsce dla Anna Wikarjak III LO
II miejsce Aleksandra Gałczyńska III LO
III miejsce ex aequo Julia Woźniak ZST i Kacper Wiczyński ZSE;
wyróżnienie otrzymała Maria Kurdyła III LO.
Katarzyna Strzelkowska
 
 
1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information